2025 Autor: Elizabeth Oswald | [email protected]. Viimati modifitseeritud: 2025-01-23 15:19
Enamik jooke on ka gluteenivabad, välja arvatud õlu (kui just pole kirjas, et see on gluteenivaba). Internetist saab osta erinevaid gluteenivabu retseptiraamatuid. Paljud gluteenivabad toidud on saadaval ka Internetis, sealhulgas gluteenivaba leib ja gluteenivabad suupisted. Lugege siit, millised toidud on gluteenivabad.
Millised joogid sisaldavad gluteeni?
Joogid, mis võivad sisaldada gluteeni, on järgmised:
õlu.
pudeliveini jahutid.
eelvalmistatud kohvijoogid.
joogisegud.
kaubanduslik šokolaadipiim.
Millised karastusjoogid sisaldavad gluteeni?
Praegu peavad enamik suuremaid kaubamärke oma karastusjooke gluteenivabaks, sealhulgas:
Coca-Cola.
Pepsi.
Sprite.
Mountain Dew.
Fanta.
Dr. Pipar.
A&W juurõlu.
Barq's.
Kas kõik alkohoolsed joogid sisaldavad gluteeni?
Enamik alkohoolseid jooke, sealhulgas vein, gluteenivaba õlu ja enamik kangeid jooke ei sisalda gluteeni. Alkohoolseid jooke reguleerib kas Toidu- ja Ravimiamet või Alkoholi- ja tubakamaksu- ja kaubandusamet.
Millised toidud ja joogid on kõrge gluteenisisaldusega?
Töödeldud toidud, mis sisaldavad sageli gluteeni
Õlu, õlu, porter, stout (sisaldab tavaliselt otra)
Kuigi kaer on loomulikult gluteenivaba, võib see talus, ladustamisel või transportimisel kokku puutuda gluteeni sisaldavate teradega, nagu nisu, rukis ja oder. Milline kaer on gluteenivaba? Puhas kaer on gluteenivaba ja ohutu enamikule gluteenitalumatusega inimestele.
Jah, puhas, destilleeritud rumm loetakse gluteenivabaks. Rumm on valmistatud peamiselt suhkruroo melassist või suhkruroo mahlast. Jälgige siiski, et rummides oleks peidetud gluteeni, mis lisavad pärast destilleerimist maitseaineid, vürtse või muid lisandeid.
Taim toodab maniokijuurt (tuntud ka kui yuca või maniokk), tärkliserikast ja kõrge süsivesikute sisaldusega mugulat – sarnaselt jamsile, tarole, jahubanaanidele ja kartulile. Muguljuurviljana on maniokk gluteeni-, teravilja- ja pähklivaba, aga ka vegan, taimetoitlane ja paleo.
Vatikani uue direktiivi kohaselt hapnemata leib, mida roomakatoliiklased kasutavad armulaua pühitsemisel peab sisaldama veidi gluteeni, isegi kui vaid vähesel määral. Kas looduslikult hapendatud leib on gluteenivaba? Ei, tavaline juuretisega leib ei ole gluteenivaba .
Wrigley. Wrigley toodab tooteid alates populaarsest Doublemint kummist kuni Skittlesi, Starbursti ja muudeni. Ettevõte selgitab, et mõned tooted „võivad sisaldada gluteeni [kuid] enamik meie tooteid on gluteenivabad”. Kas olete segaduses?